Pakiet aplikacji Kosmos – niezwykła przygoda na wyciągnięcie ręki

Każda z gier w tym pakiecie to okno do nowych światów. Co Cię tam czeka? Od ochrony rakiet przed niszczycielskimi meteorami po manipulowanie równaniami w przestrzeni, każda gra skupia się na innych wyzwaniach, ale łączy je wspólna fascynacja kosmosem. Jako odkrywca kosmicznych tajemnic, będziesz eksplorować obce planety i ciała niebieskie, spróbujesz poznać ich unikalne cechy i właściwości. 

To nie tylko seria gier, to unikalne okno do nauki i zabawy, które rozwija umiejętności i kreatywność, jednocześnie dostarczając dawkę ekscytującej rozrywki. Współzawodnicz z przyjaciółmi, tworząc wspólne kosmiczne wyzwania, które nie tylko przetestują Waszą zgranie, ale również pogłębią Wasze zrozumienie wszechświata.  

Zawarte w pakiecie ćwiczenia realizują takie zagadnienia jak:

Ciekawostki układu słonecznego

Ciała
niebieskie

Nierówności matematyczne

Refleks i gra
na czas

Konstelacje i układy gwiazd

Sekwencje i zapamiętywanie

Zabawa
w grupie

Odwzorowywanie kształtów

Kreatywne zabawy z pakietem Kosmos.

Eksploracja planetarna: Wybierz jedną z planet przedstawionych w aplikacji "Solar System". Poproś dzieci, aby dowiedziały się więcej o tej planecie, jej właściwościach, atmosferze i innych ciekawostkach. Następnie poproś, aby podzieliły się tą wiedzą z innymi. 

Kosmiczne słowo-spotkanie: Wybierz słowo kosmiczne (np. planeta, meteor, rakieta) i poproś dzieci, aby wymyśliły jak najwięcej słów związanych z tym pojęciem. To może być zabawna gra słowna, w której liczy się kreatywność. 

Kosmiczne malowanie: Poproś dzieci, aby namalowały swoje wizje kosmicznych krajobrazów, planet, gwiazd i obiektów. Mogą używać farb, kredki, ołówki lub nawet programów do rysowania na komputerze. 

Rozwijane kompetencje kluczowe:

NAUKA I TECHNOLOGIA

WIEDZA MATEMATYCZNA

REFLEKS I MOTORYKA

Kliknij na ilustracje, aby zobaczyć rozgrywki aplikacji z pakietu!

Wojny klonów
Kosmiczna rakieta
Ostatni cień
Atak asteroid
Magiczne wzory
Kosmiczne puzzle
Konstelacje
Kosmiczne nierówności
Układ słoneczny
Ciała niebieskie